یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
04:26:58
تاریخ انتشار:
:اشتراک گذاری

برگزاری آیین نمادین زنگ بازگشایی مدارس در فولادشهر

به گزارش واحد خبر اداره ارتباطات شهرداری فولادشهر صبح امروز _ شنبه یکم مهرماه _ با حضور جمعی از مسئولان بخش فولادشهر آئین نمادین زنگ بازگشایی مدارس در مدرسه شهید مطهری فولادشهر برگزار شد.

حسین ایزدی شهردار فولادشهر در حاشیه این مراسم با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: تقارن هفته دفاع مقدس با آغازین روزهای ماه مهر دارای یک پیام است، این دو مسئله سبب ماندگاری یکدیگر شده‌اند اگر رزم دانش آموزان در دفاع مقدس نبود این برگ زرین تاریخ کشور رقم نمی‌خورد و اگر دفاع مقدس نبود امنیت امروز نبود که دانش آموزان بتوانند با هویت خود و در آرامش تحصیل علم کنند.

وی افزود: امنیت امروز کشور حاصل برکت خون شهدا و مجاهدت رزمندگان اسلام است اگر دفاع مقدس به عنوان برگی درخشان در تاریخ ایران اسلامی به ثبت رسید نتیجه رهبری امام راحل و تلاش‌های یک ملت برای ایستادگی در برابر استکبار بود.

شهردار فولادشهر خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی همه دنیا علیه ملت ایران جمع شده و متحد بودند تا کشور ما را به زمین بزنند اما تحت رهبری امام راحل اقشار مختلف ملت ایران از جمله قشر دانش‌آموز بسیج شد این از کیان کشور دفاع کنند.

وی با تاکید بر اینکه دانش آموزان نور چشمان ملت و سرمایه کشور و امید ایران هستند، تصریح کرد: مسیر قوی شدن ایران از مدرسه قوی می‌گذرد باید تلاش کنیم و هر نوع فداکاری را در جهت پیشرفت کشور انجام بدهیم.

ایزدی اضافه کرد: معلمان در رشد و تعلیم دانش آموزان محور اصلی هستند، دانش آموزان از معلمان خود الگو برداری کرده و به رشد علمی کشور آینده کمک کنند.

شهردار با تاکید بر اینکه توسعه پایدار نیازمند تمرکز بر روی مسئله آموزش است، اظهار کرد: معلمان رکن اصلی آموزش هستند و از سوی دیگر باید به این قشر زحمت کش توجه بیشتری شود در دولت سیزدهم مباحث مختلف و تصمیمات معطل زیادی از جمله رتبه بندی معلمان به سرانجام رسیده اما باز هم باید به معلمان توجه بیشتری شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 6 =