سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
23:27:24
تاریخ انتشار:
:اشتراک گذاری

اجرای عملیات آبیاری تحت فشار در فولادشهر

به گزارش اداره ارتباطات شهرداری فولادشهر با توجه به بحران کم‌آبی و به منظور آبیاری منظم درختان و عرصه‌های سبز شهری، برنامه‌های مدونی توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تهیه و تنظیم شده تا بتوان با برنامه‌ریزی صحیح و تغییر الگوهای سنتی به مدرن در کاهش مصرف آب در فضای سبز شهری، به مدیریت تلفیقی آب دست یافت .

حسین ایزدی شهردار فولادشهر با بیان اینکه پوشش گیاهی، فضای سبز و درختان از سرمایه‌های هر جامعه محسوب می‌شود، اظهار کرد: در سالیان گذشته به دلیل افزایش جمعیت، توسعه شهرها و استفاده شهروندان از خودروهای شخصی و همچنین فعالیت صنایع بزرگ و آلاینده در شهرها، شهرداری برای کاهش آلایندگی ها با هدف حفظ سلامتی شهروندان مجبور به توسعه فضای سبز شهری شدند.

وی افزود: این مسئله باعث شد بخش قابل توجهی از آب خام مصرفی در شهرها به حفظ فضای سبز شهری اختصاص یابد، اما با توجه به بحران موجود در حوزه آب باید به سمت مصرف بهینه آب و حفظ درختان با استفاده از سیستم آبیاری قطره‌ای حرکت کرد.

شهردار فولادشهر با بیان اینکه فولادشهر بالاترین میزان فضای سبز استان را در خود جای داده است، تصریح کرد: شهرداری فولادشهر تمهیدات متعددی را برای کاهش سرانه مصرف آب در فضای سبز شهری اتخاذ کرد و با تدوین برنامه‌ای جامع سیاست ها و استراتژی های خود را در مصرف آب خام تغییر داد.

وی با اشاره به اجرای عملیات آبیاری تحت فشار در فولادشهر، ادامه داد: براساس برنامه مدونی که توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تهیه و تنظیم شده تغییر الگوهای سنتی آبیاری به مدرن در کاهش مصرف آب در فضای سبز شهری، به مدیریت تلفیقی آب دست پیدا کرد.

ایزدی اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سیستم آبیاری تحت فشار در محلات فجر(ب۸) و شهید مفتح(ب۷) با اجرای ۲۵ هزار متر لوله گذاری و هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به مرحله اجرا رسید.

وی عنوان کرد:در حال حاضر اغلب فضای سبز موحود در پارک ها، بلوار، میادین و معابر فولادشهر به سیستم ابیاری قطه ای مجهز شده و با ادامه این روند تمام فضاهای سبز این شهر به این سیستم مجهز خواهند شد.

شهردار فولادشهر خاطرنشان کرد: جایگزین‌کردن گونه‌های گیاهی کم‌مصرف با گیاهان پرمصرف آبی از جمله سیاست‌های این دوره مدیریت شهری است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + چهار =